Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”

zm

DRODZY RODZICE/OPIEKUNOWIE
NASZE PRZEDSZKOLE W TYM ROKU SZKOLNYM
BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE
KRAINA ZMYSŁÓW
 „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam i dotykam”

CELE PROGRAMU:

• upowszechnienie elementów metody integracji sensorycznej wśród dzieci i nauczycieli oraz rodziców;
  • dostarczanie dzieciom zróżnicowanych bodźców sensorycznych wspierając ich rozwój pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej;
  • uzmysłowieniu dzieciom czym są zmysły i jaką rolę pełnią w życiu każdego człowieka,
  • rozwijanie kreatywności i chęci eksplorowania otoczenia poprzez różnorodne dostarczanie bodźców,
  • kształtowanie i doskonalenie umiejętności nawiązywania oraz podtrzymywania relacji społecznych;
  • doskonalenie umiejętności współpracy w grupie, zespole, parze;
  • wyciszenie negatywnych i wyzwalanie pozytywnych emocji
  • wspieranie rozwoju psychomotorycznego i ogólnej sprawność ruchowej dzieci,
  • minimalizowanie negatywnych reakcji pojawiających się na różne bodźce sensoryczne poprzez odpowiednie aktywności wpływające na normalizację pracy poszczególnych zmysłów;
  • wymiana doświadczeń w zakresie sensoryki;
  • integracja środowiska pedagogicznego realizującego Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów.

Autorem programu jest pani Alina Jeziorska nauczyciel, terapeuta integracji sensorycznej, szkoleniowiec w CS Kraina Edukacji.

Program dedykowany jest głównie nauczycielom wychowania przedszkolnego
i szkolnego oraz może być również wdrożony w żłobku obejmując najstarszą grupę. Realizacja programu pozwoli na zdobycie podstawowej wiedzy
i umiejętności niezbędnych do prawidłowego rozwijania zmysłów dostarczając dzieciom ogromu radości i sensorycznego doświadczania. Program jest nie tylko propozycją edukacyjną dla dzieci ale staje się również rocznym szkoleniem nauczycieli wyposażając ich w podstawową wiedzę z zakresu integracji sensorycznej. Kraina Zmysłów oraz wszelkie akcje organizowane przez autorkę są dedykowane przede wszystkim dla placówek powszechnych, dlatego Program nie akceptuje rywalizacji, hejtu, oceny innych.

Ogólnopolski Pogram Kraina Zmysłów jest zgodny z Postawą Programową dla przedszkoli i klas SP z zastrzeżeniem, iż treści powinny być dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dzieci indywidualnie przez nauczyciela realizującego Program.

W Programie Kraina Zmysłów Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam
i dotykam” przewidzianych jest 20 zadań ( dwa na miesiąc od września do czerwca) - w przypadku nauczania zdalnego Program zostanie zmodyfikowany
i dostosowany do możliwości.

My już nie możemy się doczekać !!!

(C) 1976 - 2021 Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl