Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka - o projekcie.

akademia zdrowia przedszkolakaAkademia Zdrowego Przedszkolaka to cykl akcji prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowanych przez nauczycieli w placówkach przedszkolnych w całej Polsce. Warsztaty są przeprowadzane podczas zajęć z dziećmi, na podstawie scenariuszy dostarczonych przez Organizatora. Uczymy dzieci głównie poprzez zabawę, ponieważ dla najmłodszych to najlepsza forma przyswajania wiedzy. W akcje staramy się angażować także rodziców - to oni są najważniejszym ogniwem w kształtowaniu i wychowywaniu dziecka. Aby zaktywizować rodziców, przedszkole organizuje spotkania warsztatowe, na które dostarczmy materiały edukacyjne, organizowane są wspólne imprezy na zakończenie każdej akcji, rodzice mają możliwość zaprenumerowania magazynu popularno-naukowego „Wiem! Jak działają dzieci!”, który wspiera inicjatywy Akademii, biorą także udział w konkursach z nagrodami, organizowanych w ramach każdej akcji.

Piramida Żywienia Przedszkolaka: koncentruje się wokół zdrowego, wartościowego odżywiania przedszkolaków. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na wciąż narastający problem otyłości, który obecnie dotyczy już najmłodszych. Organizatorzy, poprzez zabawy edukacyjne dla dzieci i porady specjalistów żywienia dla rodziców i wychowawców, chcą wpajać przedszkolakom oraz ich opiekunom zdrowe nawyki żywieniowe. Akcja jest objęta patronatem merytorycznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki. 

Zdrowy Przedszkolak: kładzie nacisk na profilaktykę przeziębień i zachorowań dzieci w okresie jesiennym i zimowym (akcja pokazuje, jak ważne jest właściwe ubieranie dziecka, odpowiednie żywienie, dbanie o higienę (w tym także jamy ustnej) oraz aktywność fizyczna dla zachowania zdrowia i wzmocnienia odporności malucha). Pierwsza edycja akcji rozpocznie się 5 listopada tego roku.

Bezpieczny Przedszkolak: pomoc rodzicom w dostrzeżeniu zagrożeń czyhających na dziecko w czasie wakacji i ferii zimowych oraz  wskazanie, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, na jakie każdego dnia jest narażone (bezpieczny wypoczynek nad wodą, w lesie i w górach, bezpieczna podróż, wskazówki dla dziecka, jak się zachować, gdy się zgubi). Uświadamiamy także same dzieci, jakich sytuacji powinny unikać, do kogo zwrócić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa, uczymy ważnych numerów alarmowych. Patronat merytoryczny nad akcją obejmuje WOPR.

(C) 1976 - 2021 Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.